Днепропетровское высшее училище физической культуры

Материал из Энциклопедия Днепропетровски
Перейти к: навигация, поиск

Днепропетровское высшее училище физической культуры

Высшие учебные заведения, Спортивные школы

Адрес: вул. Гладкова, 39, 49023 Тополь - Героев Сталинграда

Тел.: 791-65-66

e-mail: dvufk@mail.ru

Загальні відомості

Дніпропетровське вище училище фізичної культури розпочало свою діяльність у 1983 році Заснування училища справило значний вплив на розвиток фізичної культури та спорту на Дніпропетровщині. Разом з Дніпропетровським державним інститутом фізичної культури і спорту, Дніпродзержинським коледжем фізичного виховання училище увійшло до складу Придніпровського навчально-методичного комплексу.

Училище є єдиним в області закладом, який цілеспрямовано здійснює підготовку спортсменів до збірних команд України та готує фахівців за спеціальністю 5.010201 “Фізичне виховання” освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”. На правах структурного підрозділу до складу училища входить загальноосвітня школа другого (8-9 класи) і третього (10 - 11 класи) ступенів.

Основна школа забезпечує учням систематичні знання з основ наук, необхідні і достатні для продовження загальної середньої освіти, формує навички самонавчання і самовиховання. Особам, які закінчили основну школу, видається свідоцтво про базову середню освіту. Старша школа завершує загальноосвітню підготовку на основі системної диференціації, виробляє вміння самостійно здобувати знання, формує науковий світогляд, ціннісні орієнтації учнів, їх громадську позицію. Особам, які закінчили старшу школу, видається атестат про загальну середню освіту.

З 1999 року училище має ліцензію на провадження освітньої діяльності з ліцензованим обсягом прийому 50 осіб. Відповідно до навчального плану училища, студенти проходять загальну та спеціальну підготовку протягом 2-х років і набувають кваліфікацію молодшого спеціаліста за спеціальністю “Фізичне виховання”.

Прийом в училище здійснюється на такі спортивні відділення:

- плавання;

- легка атлетика;

- веслування академічне;

- веслування на байдарках і каное;

- дзюдо;

- гімнастика художня;

- боротьба греко-римська;

- футбол;

- баскетбол (юнаки);

- баскетбол (дівчата);

- теніс настільний;

- волейбол (юнаки).

Спеціалізація та кількісний склад учнів з видів спорту, як основного, так і додаткового контингенту, затверджується наказом Міністерства освіти і науки та Міністерства сім’ї, молоді і спорту України за поданням структурних підрозділів з фізичної культури і спорту обласних державних адміністрацій, регіональних підрозділів Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки.

За час існування училища 27 його вихованців стали учасниками Олімпійських ігор. За значні досягнення у спорті 15 з них отримали звання “Майстер спорту міжнародного класу”. В училищі навчалось перша олімпійська чемпіонка незалежної України Оксана Баюл. Чемпіонами та призерами Чемпіонатів і першостей світу стало 57, чемпіонами та призерами Чемпіонатів і першостей Європи – 47 учнів та випускників ДВУФК.

Понад 300 вихованців отримали звання “Майстер спорту України”. Сьогодні в училищі навчається 345 учнів та студентів.

Серед них:

- Майстрів спорту міжнародного класу – 1;

- Майстрів спорту України – 27;

- учасників першостей світу та Європи – 19;

- чемпіонів та переможців України – 54;

- призерів Чемпіонатів та першостей України – 57;

- в збірних командах України – 62 вихованця.

За 2008 рік в училищі підготовлено:

- Майстрів спорту міжнародного класу – 1;

- Майстрів спорту України – 13;

- переможців та чемпіонів України – 64;

- призерів першостей та Чемпіонатів України – 73;

- учасників міжнародних змагань – 21.

В 2008 році встановлено:

- рекордів світу серед юнаків – 3;

- рекордів світу серед юніорів – 2;

- рекордів Європи серед юнаків – 3;

- рекордів Європи серед юніорів – 3;

- рекордів України серед юнаків – 6;

- рекордів України серед юніорів – 17.

У складі викладачів училища працює багато відомих тренерів, 10 з них мають звання “Заслужений тренер України”, три удостоїлись почесних звань “Заслужений працівник освіти України”, “Заслужений працівник фізичної культури і спорту України”.

Серед учителів ДВУФК 14 мають педагогічне звання “учитель-методист”, 8 – “старший учитель”, 42 педагога (понад 80%) є спеціалістами вищої категорії.

Матеріально-технічну базу училища складають: навчальний корпус, гуртожиток, медична частина, бібліотека, ігровий зал, плавальний басейн, два тренажерні зали, їдальня.

Медична частина є підрозділом училища, в якому створені всі необхідні умови для профілактики, відновлення, медичного обстеження та лікування юних спортсменів.

Інфраструктуру медичної частини створюють кабінети: амбулаторного прийому, функціональної діагностики, фізіотерапевтичний, стоматологічний, відновлювальний центр з масажним кабінетом та сауной, два ізолятори.

Безперервний навчально-тренувальний процес забезпечується навчально-спортивною базою на 300 місць у с. Орлівщина, на якій здійснюється якісна підготовка вихованців всіх відділень до стартів сезону з квітня по жовтень.

Сайт:

Днепропетровское высшее училище физической культуры

Персональные инструменты
Пространства имён

Варианты
Действия
Навигация
Инструменты
монтажная пена тут
region-pks.ru