Областная клиническая больница им. Мечникова (Днепропетровск)

Материал из Энциклопедия Днепропетровски
Перейти к: навигация, поиск

Областная клиническая больница им. Мечникова (Днепропетровск).jpg

Нам 200 років

Обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечникова сьгодні одне з найстарійших багатопрофільних обласнихлікувальних закладів на Україні. 11 травня 1998 року їйвиповнилось 200 років. До 200-річного ювілею лікарністворено музей, який свідчить про історію лікарні,етапи її розвитку, наукові та практичні досягнення. Архівні документи свідчать про те що, 11травня 1798 року в місті Єкатеринославі була заснована Єкатеринославська губернська лікарня,нині Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечникова. В її історії налічуютьдекілька період розвитку:

1 Період / 1798-1867 /.

Історія лікарні розпочалася в 1798 році з заснування богоугодного закладу на 30 ліжок та однупосаду лікаря. Далі до складу закладу увійшлисоматичні ліжка та лікарня почала називатисяЄкатеринославська губернська лікарня.В 1800 році лікарня збільшилася на 50 ліжок.Штат її складав 8 осіб. В 1845 році зведено нову будівлю лікарні на 240 ліжок. Лікування було платнимВідмови в госпіталізації склали 70%.

2 Період / 1867-1917 /.

З 1867 року лікарня стала називатисяЄкатеринославська губернська земська лікарня, оскільки надзор за роботою лікарні здійснювала Земська управа. В 1870 році при лікарні була відкрита Земська фельдшерська школа, яка випускала по 20фельдшерів щорічно. З 1882 по 1915 рр. в лікарні активно будувалисьлікувальні та господарські корпуси, збільшувавсяобсяг та якість медичної допомоги. За цей періодпочали роботу: психіатричне віділення, пологове відділення, офтальмологічне відділення,гінекологічне та жіноче венерологічне відділення,притулок для дітей-сиріт, рентгенвідділення та інші.

3 Період / 1917-1945 /.

В 1916 році при лікарні почали діяти Єкатеринославські Вищі жіночі курси, які після революції булиперетворені в медичний інститут.З 1918 року на базі відділень лікарні почалифункціонувати кафедри медичного иінституту.Здійснювані соціально-економічні реформи в країні у період з 1918 по 1941 рр. призвели до укріпленняматеріально-технічної бази, підвищення кваліфікаціїмедичних кадрів, покращення якостімедичного обслуговування. Під час Великої Вітчизняної війни на базі лікарні був організований евакогоспіталь № 3582 для лікування поранених воїнів. Пам'ятный знак встановлено на будівлі колишнього евакогоспіталя в 1986 році. Після визволення міста колективом лікарні була відпрацьована масштабна робота по її відновленню. В 1945 році в ознаменуйвання 100-річниці з днянародження І.І.Мечникова лікарні було присвоєнозвання великого російського вченого.

4 Період / 1945 - до нашого часу /.

Значного розвитку лікарня набула у повоєнні роки. В наш час лікарня - це значний організаційно-методичний,консультативно - діагностичний та лікувальний центр в області, науково-практична база для 13 кафедр ДДМА.

Лікарня сьгодні

В лікарні створені благоприємні умови для співробітників різних спеціальностей , для своєчасного обстеження хворих та надання їм ефективної допомоги. Крім лікувальної роботи тут проводиться навчання студентів ДМА, лікарів- інтернів, підвищення кваліфікації лікарів, медсестер та іншого медичного персоналу. Виконується науково-дослідницька робота, налагоджені контакти з провідними інститутами України, розвиваєтся співробітництво зі вченими та практикуючими лікарями зарубіжних країн.

Постійно укріплюється матеріально-технічна база, проводиться та вдосконалюється спеціалізація служб, впроваджуються досягнення науки в практику, ведеться реконструкція окремих корпусів, в 1995 г. відкрито новий лікувальний комплекс (хірургічний) на 620 ліжок.

З успіхом проводяться ангіографія та компьютерна томографія голови "Соматом", які сприяють эффективній діагностиці. Придбані апарати "Сонос-1000", "Сонаскоп-30", "Кардіолайт"дозволили покращити діагностику пороків серця, ішемічної хвороби серця та інших захворювань серця з порушенням ритму, діагностику аневризм, артеріо-венозних мальформацій, стенотичне ураження судин голови, нижніх кінцівок та судин органів черевної порожнини та нирок.

Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім.І.І.Мечникова являється обласним центром спеціалізованої хірургічної допомоги:

-судинної хірургії з проведенням реконструктивних операцій на судинах, таких як, на черевній аорті при аневризмах, при окклюзії термінального відділа аорти, екстравагальна корекція клапанів глибоких вен, алошунтування судин та ін.

-ортопедо-травматологічної хірургії з проведенням операцій з використанням алотканин при відновленні сухожильно-зв'язочного апарату, артропластичні операції; розроблені ендопротезы гомілкостопних та тазостегнових суставів для ендопротезування

-нейрохірургії з проведенням операції при черепно-мозкових травмах, онкологічниих операціях, судинних порушеннях головного мозку та вродженої патології; розроблена методика лікування спонтанноїи посттравматичної ліквореї через ніс продовжуваністю 10-15 хв. та ін.

-урологічної хірургії з проведенням ендоскопічних методів, використовують методи літотрипсії, проводяться андрологічні операції

-отоларингологічної хірургії з проведенням мікрохірургічних операцій та реконструкції всіх порожнин середнього вуха та звукопроводимого апарату, розроблені та використовуються методики та апаратура для кардіохірургії, проводяться органоостворюючі види операцій и др.

-щелепно-лицьової хірургії з проведенням пластичних та реконструктивних операцій при вродженій та набутій патології обличчя ендокринологічної хірургії та ін. Функціонує центр невідкладної екстреної медичної допомоги "Медицина катастроф". Існує відділення з медичного забезпечення пострадалих в результаті аварії на Чорнобильскій АЕС.

Про виконаний обсяг робіт говорять наступні дані: щорічно в стаціонарних відділеннях лікарні лікуються 24 тисячи хворих, проводяться понад 11 тисяч операцій, консультативна поліклініка охоплює до 180 тисяч відвідувань на рік, територіальным центром экстреної медичної допомоги здійснюється до2-3 тисяч екстренных та консультативних виїздів в лікувальні заклади області.

Ссылки

Адміністрація

Контактная информация

Персональные инструменты
Пространства имён

Варианты
Действия
Навигация
Инструменты