00:00:00
00.00.0000
Почта
Камеры
Карта пробки
Форум


Новости

Обидві сторони конфлікту на Донбасі незаконно утримують людей і катують їх, - правозахисники

У звіті організацій Amnesty International і Human Rights Watch оприлюднили факти тортур і незаконного утримання цивільних громадян як з боку проросійських бойовиків, так і з боку українських урядових сил.

 

Зафіксовано 18 таких випадків порушення прав людини, з них 9 – з боку незаконних збройних формувань і 9 – з боку українських силовиків. Дослідження проводилось методом опитування постраждалих.

 

За словами директора Human Rights Watch у Європі та Центральній Азії Рейчел Денбер, спільним для всіх випадків є утримання цивільних у повній ізоляції і застосування тортур.

 

«Деякі люди були викраденні, деякі захоплення і таємно утримувалися, деяких катували, – зазначила Денбер на прес-конференції у Києві. – І українська влада, і проросійські сепаратисти іноді утримують цивільних, щоб мати «валюту», щоб далі провести обміни».

 

«Просимо український уряд розслідувати і притягати до відповідальності людей, які вчинили такі правопорушення, і дозволяти доступ громадськості до місць утримання людей, щоб запобігти таким порушенням», – сказала представник Human Rights Watch у Європі та Центральній Європі.

 

Водночас в організації визнають, що задокументовані Human Rights Watch та Amnesty International випадки – це не всі факти незаконного утримання людей, оскільки вони «глибоко замасковані».

 

За останніми уточненими даними від СБУ, нині на окупованих територіях перебуває 108 українських заручників і ще 10 за ґратами в Росії. Сепаратисти на своїх сайтах заявляли про вимогу обміну 610 людей, однак, за словами представника України в робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко, половини цього списку «не існує».

 

Джерело: radiosvoboda.org

 

Dnepr.com 

313

Другие новости по теме
Обсудить на форуме


Комментарии Disqus

Loading...

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Регистрация

Закрыть
    Подписаться на новости
Ваш пол:
День рождения:
Город:
Аватарки и авторизация в сетях:
ВКонтакте Facebook
Нажимая на кнопку «Зарегистрироваться»
я подтверждаю свое согласие с правилами сайта
и пользовательским соглашением.


Введите два слова, показанных на изображении:

Вход

Закрыть
    Подписаться на новости