00:00:00
00.00.0000
Почта
Камеры
Карта пробки
Форум


Новости

Бермудський трикутник

Саме таким чином побудована наша пенітенціарна система, що слідчий ізолятор перетворюється на темну пляму на мапі життя підозрюваного, де губиться все – здоров`я, контакти, документи, люди. Свідками спротиву подібним тенденціям ми нещодавно стали у Дніпропетровську.
Тепер до хронології.
11 листопада до ЗМІ та правозахисників звернулися підслідні, що перебувають у СІЗО Дніпропетровська за адресою вул. Чичеріна, 80. Надійшла інформація про побиття великої кількості людей, від десяти до кількох десятків. Парадокс полягає в тому, що володіння мобільним телефоном у СІЗО є правопорушенням, але якби не це, ані правозахисники, ані суспільство взагалі не дізналися б, що там коїться за дротованим муром і залізними дверима, адже керівництво закладу свою таємницю береже. В той самий день декілька ув
`язнених на знак протесту порізали собі вени. Точна кількість осіб, що зумисно пошкодили собі кінцівки наразі невідомо. Керівництво СІЗО каже про трьох, самі в`язні – про те, що тільки в 411 камері їх було не менше п`ятнадцятьох.  Хто з них дезінформує – без присутності у стінах закладу сторонніх неупереджених осіб сказати важко, але схиляємось до версії постраждалих.
12 листопада правозахисники ПГ «Січ», озброївшись декількома камерами місцевих телеканалів вчинили спробу проникнути на територію СІЗО. Звісно, законно. Але законно не вийшло, адже згідно нормам, до СІЗО (на відміну від звичайної тюрми, де відбувають покарання вже засуджені люди) не має допуску ніхто – ані помічник народного депутата, ані сам нардеп, ані ЗМІ. Навіть викликати стороннього лікаря аби з
`ясувати реальний стан здоров`я і кількість побоїв має право лише адміністрація закладу. До речі, в той самий день представник адміністрації пан Костюченко дав велику викривальну прес-конференцію, на якій заявив, що правозахисники здіймають галас з нічого, насправді там немає бунту та побитих, а тільки три людини порізали собі кінцівки на знак протесту проти обшуків. Але погодитися з його версією не дають можливості світлини, передані з неволі, на яких можна побачити численні синці від кийків та пробиті голови, та свідчення омбудсмена, яку допустили за грати і там вона на власні очі бачила, як мінімум, 20 люто побитих.
Зі слів ув`язнених, заворушення почалися в момент обшуків, під час яких працівники пенітенціарної служби поводилися некоректно – псували особисті речі, погрожували та штовхали людей, що перебувають під слідством. Після вчинення спротиву (виключно вербального, що не заперечує навіть керівництво закладу) почалися побиття. Весь поверх, окрім тих камер, що встигли забарикадувати двері, був побитий людьми в масках, так мовити, в превентивних цілях.
13 листопада правозахисники групи «Січ» намагалися зв
`язатися з адвокатами бранців, аби скоординувати дії. Наразі відомо про п`ять поданих заяв про правопорушення.
Тим часом ув
`язнені заявили про початок голодування на знак протесту проти свавілля в стінах СІЗО. Уникнути цього ЧП вдалося тривалими вмовляннями з боку адміністрації. Наразі тюрма не голодує, але є інформація про індивідуальні голодування.
Триває слідство, яке проводиться силами прокуратури та працівників пенітенціарної системи. Правозахисники «Січі», представники місії ОБСЄ  та голова регіонального офісу ООН Маріанна Катцарова чекають на його завершення. Міжнародні спостерігачі запевнили директора ПГ «Січ» Дмитра Реву, що не полишать цієї справи, доки не буде відома істина.
Юрист ПГ «Січ» Віталій Погосян готує подання до Європейського суду з прав людини щодо порушення ст. 3 Конвенції з основоположних прав і свобод людини.
Правозахисники просять громадськість тримати цю подію в полі зору, адже постраждалі, що перебувають в СІЗО, згідно презумпції невинуватості є такими самими людьми, як і ви, ваші друзі, родичі та сусіди, і потенційно подібна проблема може торкнутися кожного. 

На фото присутні кров та насилля, 18+
Бермудський трикутник
Бермудський трикутник
Бермудський трикутник
Бермудський трикутник
Бермудський трикутник
Бермудський трикутник
Бермудський трикутник
Бермудський трикутник
Бермудський трикутник
Бермудський трикутник

Dnepr.com

1251

Другие новости по теме
Обсудить на форуме


Комментарии Disqus

Loading...

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Регистрация

Закрыть
    Подписаться на новости
Ваш пол:
День рождения:
Город:
Аватарки и авторизация в сетях:
ВКонтакте Facebook
Нажимая на кнопку «Зарегистрироваться»
я подтверждаю свое согласие с правилами сайта
и пользовательским соглашением.


Введите два слова, показанных на изображении:

Вход

Закрыть
    Подписаться на новости