00:00:00
00.00.0000
Почта
Камеры
Карта пробки
Форум


Новости

В Дніпропетровську нагородили найкращі театри

В Дніпропетровську нагородили найкращі театри

На урочисту церемонію нагородження переможців «Січеславни» зібралася представники творчої інтелігенції області. Із вітанням до присутніх звернувся голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.

«Сьогодні «Січеславна» - це вже брендовий таіміджевий проект нашого регіону. Премія фестивалюцінується у світі театрального мистецтва України. Здобуття такої нагороди для діячів театру -творче досягнення, яке знаменує якісно новий етап у професійному житті, - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков. - За понад 20 років проведення фестивалю сотні людей розкрили тут свої таланти, якими пишається вся країна».

ХХІ фестиваль-конкурс на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я „Січеславна-2013” проходив з 29 березня по 10 квітня. Під час конкурсу журі, до складу якого ввійшли театральні критики з Києва, переглянуло 34 конкурсні вистави. Також у цей час були проведені майстер-класи, прес-конференції та інше. У цьогорічному фестивалі-конкурсі взяли участь 18 театрів із Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Павлограда, Кривого Рогу та Запоріжжя.

Гран-прі у номінації «Надія січеславни-2013» отримала вистава «Home, sweet home» за мотивами фільму «Кімната Марвіна» Дніпропетровського драматичного молодіжного театру «Віримо!» (реж. Т.Шевченко, худ. кер. В.Петренко)

Гран-прі у номінації «Січеславна-2013» отримали директор Дніпродзержинського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки Маргарита Кудіна та художній керівник цього театру Сергій Чулков. Також Гран-прі отримав академічний колектив хору Дніпропетровської опери (головний хормейстер з.д.м.Укр. Валентин Пучков-Сорочинський), - за вокальну майстерність, драматизм виконання, пластичну виразність та високохудожнє сценічне втілення образу народу в опері «Борис Годунов».

Підтримка театрального мистецтва є важливою складовою роботи Дніпропетровської обласної влади. Зокрема, це стосується покращення матеріальної бази театрів.

Так, у 2012 році відбулася реконструкція глядацької зали і покрівлі Дніпропетровського академічного театру опери та балету на суму близько 2 млн грн. Проведено капітальний ремонт фасаду і приміщення, закуплено сучасне обладнання і техніка для Криворізького академічного театру драми і музичної комедії імені Т.Шевченка на суму близько 15 млн грн.

У 2013 році для укріплення фундаменту Дніпропетровського академічного театру російської драми імені М.Горького виділено 1,5 млн грн.

Обласна влада підтримує театральне співтовариство і всіляко сприяє підвищенню майстерності акторів театрів області через фестивалі і конкурси. Зокрема, фестивалі «Січеславна» та «Надія Січеславни» були засновані управлінням культури Дніпропетровської облдержадміністрації спільно з управлінням культури Запорізької облдержадміністрації, Дніпропетровським міжобласним відділенням Національної спілки театральних діячів України, відділом культури виконкому Дніпропетровської міської ради і проводяться вже 21-й рік поспіль.

У 2012 році за вагомий професіоналізм і творчий внесок у розвиток національної культури і мистецтва 4 театри області отримали статус «Академічні», це театри: «Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху»; «Дніпропетровський академічний український театр одного актора «Крик»; Дніпродзержинський академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки; "Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка"

ДОВІДКА:

Право на отримання нагороди мають діячі театрів: актори, режисери, балетмейстери, художники, музиканти. Премія персоніфікована і не може бути присуджена колективам.

Переможці конкурсу, які отримали Гран-прі «Січеславна» та «Надія Січеславни», нагороджуються грошовими преміями 3 тис грн і 2 тис грн відповідно, а також бронзовими статуетками, які відливають на виробничому об’єднанні «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова».

Фестиваль проходить за номінаціями: «Краща жіноча роль ІІ плану», «Краща чоловіча роль ІІ плану», «Краща головна жіноча роль», «Краща головна чоловіча роль», «Краща сценографія», «Краща режисерська робота», «Краща пластика у виставі», «Краще музичне оформлення» та «Кращі вистави: драматична, музична, пластична, лялькова та вистава для дітей». Передбачені і спеціальні дипломи: «Краща студентська робота», «Честь, достоїнство, майстерність», «Кращий директор», «Меценат театрального мистецтва» та «Пропаганда театрального мистецтва».


Dnepr.com
527

Другие новости по теме
Обсудить на форуме


Комментарии Disqus

Loading...

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Регистрация

Закрыть
    Подписаться на новости
Ваш пол:
День рождения:
Город:
Аватарки и авторизация в сетях:
ВКонтакте Facebook
Нажимая на кнопку «Зарегистрироваться»
я подтверждаю свое согласие с правилами сайта
и пользовательским соглашением.


Введите два слова, показанных на изображении:

Вход

Закрыть
    Подписаться на новости