00:00:00
00.00.0000
Почта
Камеры
Карта пробки
Форум


Афиша

Новорічні історії

Новорічні історії

Новорічна виставка стала традиційною в нашому музеї. Ялинкові прикраси з різноманітних матеріалів (скла, паперу, вати, пластмаси) подаровані музею жителями нашого міста десять років поспіль ставали «героями» музейних виставок. Персонажі улюблених казок та мультфільмів, скляні та паперові дари лісу, різноманітні тварини, птахи, комахи та «ідеологічно витримані» прикраси з державною символікою занурювали дорослих гостей у світ безтурботного дитинства, а маленьким «розповідали» про історію країни, життя та мрії їхніх мам і татусів, бабусь та дідусів, прабабусь та прадідусів.

 

Цього року ми пропонуємо здійснити мандрівку в минуле в пошуках відповідей на питання: чи завжди наші предки святкували Новій рік взимку? Що прикрашали українці на Різдво замість ялинки і коли вперше в наших оселях з’явилася різдвяна зелена красуня? Чи був Дід Мороз добрим дідусем і які подарунки він дарував людям? 

 

За допомогою музейних предметів з колекції ДНІМ ми відтворили інтер’єри чотирьох традиційних для нашого краю помешкань: української селянської хати, будинку німецького колоніста поч.. ХХ ст., дворянської вітальні кін ХІХ – поч.. ХХ ст., та радянської квартири 60-х років ХХ ст. В них вже все готове для зустрічі свята - вітальні прикрашені, столи накриті – все ніби завмерло в очікуванні гостей. Завітайте до них і ви дізнаєтесь скільки страв стояло на різдвяному столі українців, чим традиційно прикрашали ялинку в Німеччині, як святкували Різдвяні свята в Катеринославі та новорічні в Дніпропетровську. На виставці представлено близько тисячі експонатів: меблі, посуд, картини, рушники, ялинкові прикраси, побутові предмети, поштові листівки кін. ХІХ – сер. ХХ ст.

 

Справки по тел.: (0562) 46-34-22.

 

Історичний музей ім . Д.І. Яворницького

 

15 грудня - 30 січня 2016, 10:00

 

Dnepr.com

553

Другие новости по теме
Обсудить на форуме


Комментарии Disqus

Loading...

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Регистрация

Закрыть
    Подписаться на новости
Ваш пол:
День рождения:
Город:
Аватарки и авторизация в сетях:
ВКонтакте Facebook
Нажимая на кнопку «Зарегистрироваться»
я подтверждаю свое согласие с правилами сайта
и пользовательским соглашением.


Введите два слова, показанных на изображении:

Вход

Закрыть
    Подписаться на новости