00:00:00
00.00.0000
Почта
Камеры
Карта пробки
Форум


Афиша

29 травня, Вертеп і Мертвий півень презентуватимуть нові альбоми!

29 травня, Вертеп і Мертвий півень презентуватимуть нові альбоми!

29 травня, Вертеп і Мертвий півень презентуватимуть нові альбоми!

Вертеп і Мертвий півень презентуватимуть нові альбоми!

Все дуже просто: триматись один за одного, відбиватись від чужих, захищати свою територію, своїх жінок і свої будинки.  І все буде добре. А навіть якщо не буде добре,то буде справедливо. С. Жадан. Ворошиловград

Я сам себе вимуштрував, на війну послав,

а рушницю забув – ну і Слава Богу!

Роман Садловський, Назар Гончар. 

Після символічного свята – Дня Прикордонника, 29 квітня о 19:00 гурти Вертеп та Мертвий півень презентуватимуть свої нові альбоми. Стилістично різні доробки двох гуртів дають схожі відповіді щодо питання персонального спротиву ситуації, яка складається в усіх сферах життя. Інді-партизанський проект Мертвого півня має назву Радіо Афродита (короткохвильова радіостанція УПА, організована влітку 1943 для ознайомлення західного світу з боротьбою ОУН). Це спроба уявити, що радіостанцію з такими позивними не розгромили у 1945 році і вона працює досьогодні. Це збірка осучаснених переспівів майже забутих українських гітів ХХ-століття. «Зельоно» -  збірка авторських пісень та маловідомих народних композицій зіграних в етно-джазовому та фольк-фанк-роковому звучаннях. Гайдамацькі, повстанські, весняні, ліричні композиції; фолк, інді, ф`южн; суміш минулого і теперішнього з відповіддю на питання, яке ставить майбутнє. Все це можна буди побачити і послухати 28 травня о 19:00 в клубі Дім Кабаре!

Гурт

«Вертеп»

до свого 10-річчя представить новий альбом

«Зельоно. Приворотні пісні»! 

«Зельоно» - це 7-ма платівка в дискографії гурту. Цього разу це авторські пісні та маловідомі народні композиції зіграні в етно-джазовому та фольк-фанк-роковому звучаннях. Тут і мавки з купалками, і веснянки з ворожіннями та чар-зіллям, дві гайдамацькі пісні і дует з «Дахабраха», власне як і мусить бути у «Вертепі». В цілому настрій альбому зазначено в самій назві: «Зельоно» (або «зелене», «зелень», «зілля»):

колір Весни і назва всього, що вдягнено в листя; рослини, ліки і трави; зелений тиждень – русалчин тиждень після Трійці, коли мавки захоплено розкривають обійми чоловікам, які «маються»; «тютюном-зеленчуком» називали у 18 ст. коноплі; в 16 ст. «зєллям» називали вогнепальний порох; «зелейщиком» називали порохового майстра; «зелейний майстер» - знахарював людей лікарськими травами; ну, і врешті - «зєло», і досі вживають в кількох слов`янський мовах, називаючи так щось сильне, багате, велике.

Детальніше про альбом та 10-річний вік «Вертепу» в

інтерв`ю з лідером гурту Тимофієм Хомяком

 

Пісні з нового альбому "Зельоно.Приворотні пісні" Ви можете прослухати за посиланням:

https://artvertep.com/shop/cd/vertep/10832/Zelono.+Privorotni+pisni.html

За 10 років свого існування гурт "Вертеп" виступив на більшості клубних та фестивальних сценах країни та видав шість музичних альбомів.  Музика "Вертепу"- це синтез українських народних пісень з кращими прикладами world-musik. Самі музиканти окреслюють свою музику як Етно-фюжн, в якому віртуозно сплітаються чотири вокали, афро-латинські ритми, бандура та скрипка, фанковий бас та джазові клавіші! Музиканти грають на двох десятках інструментів, співають дописані ними народні тексти, та приписані їм як народні - авторські, синтезують сучасну поезію долучаючи самих поетів (С.Жадан, М.Савка, Ю.Покальчук, Д.Лазуткін)!  Одним словом - "Вертеп"! Феєричний і непередбачуваний, ліричний і драйвовий!  Слухайте і дивіться!

Гурт Мертвий Півень презентуватиме «Радіо Афродита»

 

Пам’ятати, пригадувати, не забувати, фіксувати, документувати, переказувати, переспівувати, нагадувати, зберігати, - саме такі свої внутрішні потреби, задовольнять Півні, працюючи над цим проектом. Уряди, президенти та імперії зникають, музика та правда залишаються. Михайло Барбара: «Деякі мої друзі останнім часом наполегливо ставлять мені досить пряме запитання: «Що робити?». Це підштовхує мене до розробки персонального плану спротиву, до якого можуть долучитися інші. Мені здається, що ідея «Мертвого півня» зробити проект «Радіо Афродита» тепер є нашим обов’язком. Найкраще, що ми можемо робити – це музика. Але я вірю що до нас, крім музикантів, долучаться науковці, письменники, художники та всі, хто перейнятий питанням: : «Що робити?».

Бажання переспівати старий український поп – зовсім не нове і походить не від браку власних ідей. Якось я зайшов до монтажної у Харкові, де іде робота над півнячим відео на пісню «Гуцулка Ксеня», і монтажерка мені сказала дослівно таке: «Ти знаєш, тут до мене мама заходила. Вона цю пісню знає. Почала підспівувати. А я думала, що це ваша

пісня…».

Ми не можемо і надалі забувати наші пісні, взагалі забувати. Час вивчити уроки і діяти асиметрично, так, як вони не чекають. Радіо Афродита – це також своєрідна відповідь на партизанський статус сучасної української музики та культури. Відключення її від медійних каналів, дистрибуційних мереж та великих сценічних майданчиків.

Радіо Афродита – це скоріше поп-музика. Однак не дешева підробка, яку нам пробують підсовувати під виглядом «українського шоу-бізнесу» (перепрошуємо за вживання порнографічних термінів). Радіо Афродита – спроба довести, що музика для багатьох може бути живою, якісною та драйвовою. І така музика в нас є.

 

29 травняю 19:00

Клуб Дім Кабаре

Адрес: вул. Гопнер 4-а

Кількість місць обмежена!

Квитки: 70 грн передпродаж, 90 грн в день концерту

327

Другие новости по теме
Обсудить на форуме


Комментарии Disqus

Loading...

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Регистрация

Закрыть
    Подписаться на новости
Ваш пол:
День рождения:
Город:
Аватарки и авторизация в сетях:
ВКонтакте Facebook
Нажимая на кнопку «Зарегистрироваться»
я подтверждаю свое согласие с правилами сайта
и пользовательским соглашением.


Введите два слова, показанных на изображении:

Вход

Закрыть
    Подписаться на новости