00:00:00
00.00.0000
Почта
Камеры
Карта пробки
Форум


Афиша

ГИЧ оркестр [Презентація альбому]

ГИЧ оркестр [Презентація альбому]

18 березня відбудеться презентація нового альбому ГИЧ оркестру „Під маркою Івана Яковича“ у Дніпрі (Арт-центр Квартира, 19:00)!

 

Цікаво, чи знає українська література мислителя, настільки ж універсального як Іван Франко, ім’я якого для української культури — бренд, ба навіть знак якості.

 

Підхід Франка до поетичного перекладу — наскрізно постмодерністичний. Він застосовує інтерпретаційний залом як привід до надзвичайної пригоди: гри зі смислами, іменами, кордонами, що у підсумку створюють «ефект істини». Така собі «культурна глобалізація» під маркою Івана Яковича - це не просто переклад й адаптація, це «зробити пісню іншого народу українською».

 

«Гичі» у підготовці цього альбому діють у дуже схожий спосіб: відчайдушно експериментують, добираючи музику відповідно до драматургії тексту. Додай лише відеоряд — і вийде справжня короткометражка чи маленька вистава із розгорненим довгим сюжетом.

 

Цей альбом — наскрізна мандрівка культурами: тут знайдете давньоісландський („Пісня про Асберна“), орієнтальний („Дівчина воячка“), шотландський („Помс¬та одуреної“) колорити, андалузькі мотиви („Три замки“), алюзії до „Тріо Мареничів“, хоча й втілені німецькою мовою („Ach, schon sinkt die Sonne“).

 

Франко працював над перекладами у 1914 році (перекладав здебільшого у Криворівні на Гуцульщині). «Гичі» ж почали готувати альбом у 2014 — рівно 100 років по тому. Виходить альбом у знаменний Рік — 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Івана Яковича.

 

Офіційний вихід альбому запланований на 10 березня 2017. Сингл «Дівчина воячка» (китайська народна пісня перекладена Франком 20-22 липня 1914 року) послухати тут: https://soundcloud.com/hycz/divczyna-voyaczka

 

https://vk.com/event140932367

 

Dnepr.com

 

109

Другие новости по теме
Обсудить на форуме


Комментарии Disqus

Loading...

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Регистрация

Закрыть
    Подписаться на новости
Ваш пол:
День рождения:
Город:
Аватарки и авторизация в сетях:
ВКонтакте Facebook
Нажимая на кнопку «Зарегистрироваться»
я подтверждаю свое согласие с правилами сайта
и пользовательским соглашением.


Введите два слова, показанных на изображении:

Вход

Закрыть
    Подписаться на новости