00:00:00
00.00.0000
Почта
Камеры
Карта пробки
Форум


Новости

Вилучений дніпропетровськими митниками тульський самовар визнано культурною цінністю та конфісковано у дохід держави

Вилучений дніпропетровськими митниками тульський самовар визнано культурною цінністю та конфісковано у дохід держави

Кожна держава відстоює свої інтереси по збереженню культурної спадщини. З метою захисту своєї культури Україна вживає заходів щодо повернення незаконно вивезених культурних цінностей відповідно до законодавства України. Також розробляються та здійснюються заходи, спрямовані на забезпечення виконання міжнародних угод з питань запобігання незаконному переміщенню культурних цінностей, сприяння їх поверненню державам, яким вони належать.

 

Завдяки пильності співробітників Дніпропетровської митниці старовинний самовар не був вивезений за кордон.

 

Наприкінці минулого року, під час проходження митного контролю пасажирами рейсу «Дніпропетровськ-Стамбул», у громадянина Туреччини, 1956 року народження, було виявлено незадекларований металевий самовар з жовтим покриттям. На кришці самовара було наявне клеймо - „Тула”, рік виготовлення - 1949.

Відповідно до Наказу Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.02 №258 для вивезення предметів побуту масового та серійного виробництва, створених до 1950 року, необхідне надання дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України. Вказаний дозвіл громадянин Туреччини, під час виїзду з України, співробітникам митниці не надав.

У відношенні порушника був складений протокол про порушення митних правил. Самовар працівники митної служби вилучили.

На запит дніпропетровських митників, фахівцями-мистецтвознавцями Дніпропетровського національного музею ім. Д.І.Яворницького була проведена експертиза. Згідно її висновку, самовар має історико – культурне та музейне значення. Він є зразком продукції радянських часів та характерним предметом побуту населення ІІ половини 19 ст. - І пол. 20 ст.

Остаточну крапку у справі поставив суд, який постановив конфіскувати предмет правопорушення на користь держави. Отже, невдовзі рідкісний самовар поповнить музейну колекцію Дніпропетровщини.

Митники радять перед поїздкою за кордон проконсультуватись зі спеціалістами. Працівники митниці нададуть компетентні відповіді щодо того, як правильно задекларувати культурні цінності та які документи необхідно мати громадянину для їх безпроблемного переміщення.

Контактний телефон співробітників митного поста «Дніпропетровськ-аеропорт» - (0562) 39-56-73.

 

Якщо ви маєте сумніви щодо приналежності речі до предметів старовини чи антикваріату, митниця радить отримати відповідне свідоцтво.

Митники наголошують, що у випадку незаконного переміщення історичних та культурних цінностей, на порушника чекає кримінальна відповідальність, передбачена статтею 201 Кримінального кодексу України. Санкція даної статті передбачає позбавлення волі від трьох до семи років з конфіскацією предметів контрабанди.

 

Довідка:

Культурні цінності - це об'єкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України. Під опис культурних цінностей підпадають предмети образотворчого мистецтва, релігійного культу, музичні інструменти, нумізматика, філателія, фалеристика, боністика, тощо.

Інструкцією про Порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон, що затверджена наказом Міністерства культури і мистецтв від 22.04.2002 №258, встановлено, що вивезенню з України не підлягають культурні цінності, занесені до Державного реєстру національного культурного надбання, включені до Національного архівного фонду або до Музейного фонду України.

Другие новости по теме
Обсудить на форуме


Комментарии Disqus

Loading...

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Регистрация

Закрыть
    Подписаться на новости
Ваш пол:
День рождения:
Город:
Аватарки и авторизация в сетях:
ВКонтакте Facebook
Нажимая на кнопку «Зарегистрироваться»
я подтверждаю свое согласие с правилами сайта
и пользовательским соглашением.


Введите два слова, показанных на изображении:

Вход

Закрыть
    Подписаться на новости