Формула-1. Алонсо приніс Ferrari яскраву перемогу у Китаї

0
24

Впевненою перемогою іспанця Фернандо Алонсо закінчився третій етап Формули-1 – Гран-прі Китаю. Пілот Ferrari виграв у фіна Кімі Райкконена більше десяти секунд. Третя сходинка подіуму дісталася Льюїсу Хемілтону, який в останньому повороті зміг відбити атаку Себастьяна Феттеля, перетнувши фінішну лінію на 2 десятих секунди раніше. ХІД ГОНКИ. Старт виграв Хемілтон, але щойно у пілотів Ferrari з’явилася можливість увімкнути DRS, як вони ‘з’їли’ британця. Алонсо повністю контролював хід гонки. Після чергового піт-стопу він виїжджав позаду лідера, але тут же на свіжій гумі легко повертав собі лідерство. Іспанець провів гонку з трьома піт-стопами і фінішував першим. А ось Феліпе Маса конкуренцію партнеру по команді скласти не зміг. Після кожної зупинки бразилець незмінно втрачав позиції і в підсумку фінішував шостим. Боротьба за другу позицію розгорнулася між Райкконеном і Хемільтоном. Фінн і британець кілька разів мінялися позиціями, але перед фінальним відрізком попереду виявився саме Кімі. Обох на останніх колах буквально ледь не випередив Феттель. На відміну від більшості лідерів, які стартували на ‘софті’, Себастьян залишив більш м’яку гуму для фінального відрізку. За п’ять кіл до фінішу пілот Red Bull зробив останній піт-стоп і кинувся в погоню за подіумом. За чотири кола німець відіграв 12 секунд відставання від Хемілтона, але не встиг обігнати Mercedes. Тільки в McLaren вибрали тактику двох піт-стопів. Перший відрізок для Дженсона Баттона протривав 23 кола, а Серхіо Перес зупинився після 25 кола. Завдяки цій стратегії Дженсон навіть зміг побувати лідером перегонів. Але після піт-стопа чемпіон 2009 року втратив кілька позицій. Свою останню зупинку пілот McLaren зробив за 7 кіл до фінішу. На трасу Баттон на свіжому софті повернувся шостим, але досить швидко розібрався з Массою, після чого зменшив темп в розрахунку просто доїхати до фінішу. Перес, на відміну від партнера по команді, м’яку гуму використовував в середині гонки. У якийсь момент він боровся за очки в кінці першої десятки, але в підсумку фінішував лише 11-м. У десятку також в’їхали Даніель Ріккардо, Пол ді Реста, Роман Грожан і Ніко Хюлкенберг.

ЗАГАЛЬНИЙ ЗАЛІК. У чемпіонаті лідирує Феттель. У німця 52 очки. Три очки йому програє Райкконен. У Алонсо і Хемілтона 43 і 40 очок відповідно. Вже 21 квітня Формулу-1 прийматиме Бахрейн.